رویداد

گزارش یازدهمین نمایشگاه نفت عسلویه

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر گفت: یازدهمین نمایشگاه تخصصی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در عسلویه فرصتی ارزشمند برای تقویت ارتباط تولیدکنندگان داخلی و صنعت بود.

به گزارش روابط عمومی و به نقل از شانا، یازدهمین نمایشگاه تخصصی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، از روز یکشنبه مورخ 01/10/98 در مرکز همایش و نمایشگاه‌های بین‌المللی پارس در عسلویه آغاز به‌کار کرد در این نمایشگاه سازندگان و تولیدکنندگان قطعات و تجهیزات مرتبط با صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، جدیدترین نوآوری‌ها و محصولات خود را در فضایی به گستره بیش از ۶ هزار متر مربع در معرض دید عموم قرار دادند.

دراین نمایشگاه که با شعار حمایت از تولید داخل برگزار گردید، ۱۵۰ شرکت داخلی و خارجی، تازه‌ترین فعالیت‌های خود در عرصه تولید، فرآوری و صادرات محصولات نفتی را در معرض دید بازدیدکنندگان و علاقه مندان قرار دادند.

ایجاد ارتباط نزدیک میان صنایع بالادستی و پایین‌دستی نفت و گاز از دیگر اهداف یازدهمین نمایشگاه، تخصصی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در قطب انرژی کشور بود.

در این نمایشگاه انجمن صنفی شرکت های اتوماسیون صنعتی حضور فعالی داشت و با برپایی غرفه و حضور تعداد 9 عضو از اعضای توانمند و فعال صنعت اتوماسیون در حوزه های نفت و گاز در پاویون این انجمن، تلاش نمود تا آخرین محصولات و دستاوردهای شرکت های عضو حاضر در نمایشگاه و معرفی توانمندی های سایر اعضای انجمن به مخاطبان، کارفرمایان و بازدیدکنندگان بخش دولتی و خصوصی، بستر توسعه بازار اعضای انجمن در نمایشگاه مذکور را فراهم آورد.

• آقای مهندس مسعود تقوی از بخش بازرگانی و بازاریابی شرکت البرز میکرو سیستم هدف از حضور شرکت متبوع شان در نمایشگاه را معرفی آخرین محصولات شرکت البرز میکرو سیستم به مدیران و کارشناسان بخش فنی پارس جنوبی و ایجاد بستر تعاملات بیشتر با اعضای انجمن، با اعتقاد بر کار گروهی بیان نمود. تقوی افزود: انتظاراتشان از نمایشگاه بیشتر بوده است که با تداوم و برپایی مستمر نمایشگاه در سال های آتی می توان به این مهم دست یافت.

 

 

• آقای مهندس امیر ممتاز، سرپرست مناقصات و توسعه بازار شرکت فراموج پویا، شناساندن توانمندی های آن شرکت به شرکت های پالایشگاهی، گازی و پتروشیمی که در منطقه فعال هستند را با هدف توسعه فعالیت های شرکت فراموج پویا در کشور بیان نمود. ممتاز گفت: برپایی پاویون انجمن، فرصتی را فراهم آورد تا بتوان با همکاری اعضای انجمن حاضر در نمایشگاه، در جهت معرفی بهتر توانمندی ها به مخاطبان و کارفرمایان، گام برداشت.

 

 

• آقای مهندس آرش بابایی، مدیر فروش شرکت صنایع کنترل دقیق پارت، تجدید دیدار با پرسنل شرکت های فعال در حوزه های نفت و گاز مستقر در عسلویه، با توجه به حضور پررنگ این شرکت در تأمین قطعات و اجرای پروژه های متعدد در این منطقه را از اهداف حضور شرکت صنایع کنترل دقیق پارت دانست. ایشان همچنین میزان بازدید از پاویون انجمن را خوب توصیف کرد.

 

 

• آقای مهندس امیر حسین باستانی کیا، مدیر فروش سیستم های کنترل safety شرکت پتسا صنعت با بیان اینکه شرکت پتسا صنعت، سامانه هایDCS ، ESD،F&G ، فاز 13 را بیش از 2 سال و نیم است که در دستور کار دارد افزود: وظیفه خود دانستیم تا گوشه ای از خدمات حرفه ای مهندسی خودرا با سایر مدیران و همکاران به اشتراک بگذاریم. موضوعات انتقال تکنولوژی های نوین در سامانه های اتوماسیون صنعتی یکی از خط و مشی های شرکت بوده و در این راستا با کمپانی های بزرگ بین المللی در تعامل سازنده هستیم. وی گفت: در شرایط فعلی کشور مباحث طراحی، نصب و بومی سازی سیستم های اتوماسیون صنعتی قسمتی از خط مشی و استراتژی کلان این شرکت می باشد.

• آقای مهندس علیرضا مهابادی مدیر عامل شرکت مهندسی کنترل های صنعتی حنیف، ضمن اشاره به سابقه 25 ساله این شرکت در صنعت اتوماسیون، هدف از حضور در نمایشگاه را معرفی بیشتر شرکت به بازدیدکنندگان و مدیران شرکت های نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی مستقر در عسلویه دانست.

 

 

• آقای مهندس مهران باباپور، مدیر عامل شرکت منابع انسانی مهندسی ایراث طرح (ایده)، هدف از حضور در نمایشگاه را معرفی بیشتر شرکت متبوعشان به مجتمع های واقع در پارس جنوبی که در منطقه عسلویه و کنگان واقع شده اند، دانست. ایشان برپایی پاویون انجمن در یازدهمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی عسلویه را مثبت ارزیابی کرد و این موضوع در بیان مدیران POGC وSPGC که از غرفه بازدید داشتند نمود داشت.

 

 

• آقای مهندس صالحی، نماینده شرکت پویش طرح سامان انرژی در غرفه این شرکت، معرفی تجهیزات ارتباطی ضد انفجار جهت برقراری ارتباط در فضاهایی که احتمال انفجار در آن محیط ها وجود دارد به مخاطبان و بازدیدکنندگان را به عنوان هدف اصلی شرکت پویش طرح سامان انرژی از حضور در نمایشگاه برشمرد.

 

 

• آقای مهندس پژمان افتخاری نیا، مدیر عامل شرکت ایستا خرد پارسه، هدف از حضور شرکت متبوعشان در نمایشگاه را معرفی خدمات مربوط به مشاوره، تأمین و اجرای سیستم مانیتورینگ و کنترل مخازن ذخیره سازی مواد هیدرو کربوری (Tank Gauging Siystem) در صنعت نفت و گاز به مخاطبان برشمرد.

 

 

• گفتنی است معرفی سایت iimag به عنوان سایت تخصصی ماهنامه صنعت هوشمند، عضو گیری و آشنایی علاقه مندان با فعالیت های این انجمن و توزیع ماهنامه تخصصی صنعت هوشمند از دیگر اهداف حضور انجمن صنفی شرکت های اتوماسیون صنعتی در این نمایشگاه بود.

• در زمان برپایی یازدهمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی عسلویه، آقای مهندس جواد سهیلی، مدیر بازرگانی شرکت گاز مجتمع پارس جنوبی، از غرفه انجمن صنفی شرکت های اتوماسیون صنعتی بازدید نمود. در این بازدید، ضمن صحبت با اعضای هیأت مدیره و مدیران عامل حاضر در غرفه انجمن، مقرر شد تا طی جلسه ای در دفتر ایشان در عسلویه با حضورآقای مهندس تیموری، دبیر انجمن، موضوع ایجاد ساختار زنجیره تأمین تجهیزات کنترل و ابزار دقیق برای پارس جنوبی، مورد بحث و بررسی قرار گیرد. همچنین آقای مهندس حمید نجفی، رییس امور تخصصی بازرگانی شرکت ملی گاز ایران و آقای مهندس ابوالفضل خراط، رییس اداره طبقه بندی و استاندارد کالای شرکت ملی گاز ایران با حضور در غرفه انجمن، جلساتی را با مدیران شرکت های حاضر در پاویون انجمن برگزار نمودند.

• آقای مهندس کرمی، مدیر کالای پالایشگاه ششم فازهای 15 و 16 پارس جنوبی از دیگر میهمانان حاضر در پاوین انجمن بود که طی نشستی با مدیران شرکت ها، به بررسی مسایل مرتبط در حوزه نفت و گاز پرداختند.

به گزارش روابط عمومی و به نقل از ایرنا، سعید زرین فر معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر در آئین اختتامیه یازدهمین نمایشگاه تخصصی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در عسلویه گفت: اهمیت برگزاری نمایشگاه به حدی است که امروز از برگزاری‌های نمایشگاه به عنوان یک صنعت نام می برند چرا که اثرات مهم و متنوعی دارد.

زرین فر یادآورشد: در مجموعه نمایشگاهی که اخیرا در عسلویه راه اندازی شده منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و فرمانداری شهرستان عسلویه همکاری قابل توجه و شایانی داشتند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر افزود: این مهم شرایط بسیار مناسبی است که تولید کنندکان خدمات خود را بدون واسطه به جامعه هدف ارائه کنند
دبیر برگزاری یازدهمین نمایشگاه تخصصی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در عسلویه نیز گفت: داخلی سازی و تکیه بر توان تولید کنندگان بومی، حضور شرکت های دانش بنیان از سراسر کشور و شرکت تامین کنندگان قطعات از چند کشور اروپایی و آسیایی از ویژگی‌های نمایشگاه یازدهم نفت و گاز عسلویه است محسن عمادی افزود: یازدهمین نمایشگاه تخصصی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی عسلویه، اقدامی مهم در تقویت پیوند میان همه فعالان صنعت نفت و گاز بود.

وی عنوان کرد: این نمایشگاه که در سال حمایت از رونق تولید به همت مرکز نمایشگاه‌های بین المللی پارس و شرکت آتی ساز فناوری برگزار شده در آن برترین سازندگان و تولید کنندگان قطعات و تجهیزات مرتبط با صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی جدید ترین نوآوری‌ها و محصولات خود را در معرض دید عموم قراردادند.

نمایشگاه تخصصی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی عسلویه تا چهارم دی‌ماه هر روز از ساعت ٩ تا ١٧ پذیرای متخصصان، مدیران و فعالان عرصه نفت و گاز در محل دائمی نمایشگاه‌های عسلویه بود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *