کسب و کار

نخستین مجمع عمومی کمیته تخصص اسکادا، تله متری و مخابرات برگزار شد

تله متری و مخابرات

نخستین مجمع عمومی کمیته­ی تخصصی اسکادا، تله متری و مخابرات برگزار شد

به گزارش روابط عمومی انجمن صنفی شرکت­های اتوماسیون صنعتی، نخستین مجمع عمومی کمیته­ی تخصصی اسکادا، تله متری و مخابرات این انجمن در روز شنبه دوم تیرماه 1397 از ساعت 15:00 در محل دبیرخانه­ی انجمن برگزار گردید. درابتدای این جلسه که با حضور تعداد 16 نفر از 14 شرکت متقاضی برگزار گردید، پس از اعلام رسمیت یافتن جلسه از سوی آقای مهندس تیموری دبیر انجمن، اعضای حاضر به معرفی خود و شرکت متبوعشان پرداختند.

سپس دبیر انجمن، توضیحاتی را پیرامون نحوه­ی تشکیل و اداره­ی کمیته­های تخصصی انجمن، برای حاضرین بیان کردند. در ادامه، حاضران در نشست به بیان دیدگاهها و نظرات خود پیرامون نام کمیته پرداختند و از میان چهار گزینه­ی پیشنهادی ارایه شده از سوی اعضا که بتواند در برگیرنده­ی شرح فعالیتهای قابل انجام در این کمیته باشد، نام «اسکادا، تله متری و مخابرات» برای کمیته با رأی اکثریت اعضای حاضر، انتخاب گردید.

پس از آن خانم مهندس اسکندری، مدیر پروژه­ی شرکت ارتباطات تلفن آسیا، به عنوان شرکتی که پیشنهاد اولیه­ی تشکیل کمیته­ی تخصصی اسکادا را به انجمن ارایه نموده است، هدف شرکت متبوع خود را از حضور در این کمیته، همکاری و توسعه­ی روابط با شرکت های فعال در این زمینه و ایجاد بستر اصولی و زیرساخت سازی در این حوزه بیان کردند.

مهندس نعمتی مدیر روابط عمومی شرکت کرمان تابلو، اصول تشکیل کمیته ها را رفع دغدغه­های شرکتهای عضو انجمن بیان کرد و با تأکید بر حل مشکلات شرکتها به صورت صنفی، هدفشان را از حضور در این کمیته، استخراج چالشهای شرکتهای عضو در زمینه­ی اسکادا و انعکاس به هیأت مدیره­ی انجمن در جهت تلاش برای رفع موانع بر سر راه شرکتهای در این حوزه دانستند. نعمتی خاطر نشان کرد که پس از تعیین هدف، با تشکیل کارگروه­های مرتبط، بتوانیم با برقراری ارتباطات قوی، در جهت رفع چالش ها و دغدغه های شرکتهای عضو گام برداریم.

مهندس تیموری دبیر انجمن صنفی شرکت­های اتوماسیون صنعتی، با اشاره به مأموریتهای انجمن مبنی بر سامان دهی بازار اتوماسیون و رگولاتوری در این حوزه، با ایجاد تعاملات مؤثر با سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، توسعه­ی بازار و توانمند سازی اعضا را در این زمینه، از فعالیتهایی دانستند که کمیته می تواند در راستای مأموریتهای انجمن انجام دهد. ایشان در ادامه­ی صحبتهایشان به قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تأمین نیازهای کشور اشاره و بیان کردند که وزارت صنعت، معدن و تجارت در دوره های شش ماهه اقدام به به روزرسانی توانمندی های شرکتهای ایرانی در سایت آن وزارتخانه از طریق اطلاعات ارایه شده از سوی تشکل های صنفی می نماید تا بتواند مورد استفاده­ی مشتریان این کالاها و خدمات در حوزه های مختلف قرار گیرد که با توجه به این موضوع، استخراج توانمندیهای شرکت­های فعال در این زمینه را می توان از اقدامات مهم پیش روی کمیته­ی اسکادا، تله متری و مخابرات دانست.

مهندس تاج الدینی، مدیر بازرگانی، فنی شرکت ویستا جهان، ارتباطات مؤثر با وزارت صنعت، معدن و تجارت تدوین مستندات و استانداردسازی تجهیزات و دغدغه ها و چالش های شرکتها را از مواردی دانستند که این کمیته می تواند در دستور کار خود قرار دهد.

مهندس ابراهیمی، مدیر فنی شرکت ایورد آریا با توجه به جوان بودن شرکت های فعال در این حوزه، استانداردسازی در روابط کاری و ارزیابی شرکت های فعال در این بخش را از نکاتی دانستند که می تواند به عنوان اهداف این کمیته قرار گیرد تا انجمن به عنوان مرجعی صنفی در این زمینه، دارای جایگاه باشد.

در بخش دوم جلسه، برای انتخاب اعضای هیأت رییسه­ی کمیته­ی تخصصی اسکادا، تله متری و مخابرات، نمایندگان شرکتهای ویستا جهان، ایده گلوبال کیش، فناوری اطلاعات سیوان، نیرو کنترل سامان، کنترل نگار، ایورد آریا، ارتباطات تلفن آسیا، کرمان تابلو، توسعه تأمین پرشیا و تام ایران خودرو، اعلام نامزدی نمودند. با تصمیم مجمع محترم مصوب شد تا انتخابات برای تعیین شرکتهای عضو هیأت رییسه­ی کمیته برگزار شود و پس از مجمع، دبیرخانه با ارسال نامه ای به شرکتهای منتخب، بخواهد تا شرکتهای عضو هیأت رییسه، نمایندگان تام الاختیارشان را جهت حضور در جلسات هیأت رییسه­ی کمیته، به صورت کتبی به دبیرخانه­ی انجمن معرفی نمایند. همچنین با توجه به پیش بینی حجم کار کمیته، مقرر شد تا با استناد به آیین نامه­ی نحوه­ی تشکیل و اداره­ی کمیته­های تخصصی انجمن، 5 عضو اصلی و 2 عضو علی البدل، جهت حضور در هیأت رییسه­ی کمیته­ی اسکادا، تله متری و مخابرات، انتخاب گردند و از این رو شرکتهای؛

ویستا جهان با 11 رأی؛ کرمان تابلو با 10 رأی؛ توسعه تأمین پرشیا با 10 رأی و ارتباطات تلفن آسیا با 9 رأی؛ فناوری اطلاعات سیوان با 6 رأی به عنوان اعضای اصلی هیأت رییسه و شرکت های ایده گلوبال کیش با             5 رأی و ایورد آریا با 5 رأی به عنوان اعضای علی البدل انتخاب شدند. گفتنی است در این جلسه آقای کورش تاج الدینی، مدیر بازرگانی، فنی شرکت ویستا جهان؛ خانم محدثه قاسمی، مسؤول فروش و بازرگانی شرکت سازگار صنعت پیام؛ آقای محمدحسن ابراهیمی مدیر فنی شرکت ایورد آریا؛ آقای ایمان نصر کارشناس ارشد اتوماسیون شرکت فولاد تکنیک؛ آقای احمدرضا تراکمه مدیر واحد کنترل و ابزار دقیق شرکت نیرو کنترل سامان؛ آقای حامد خسروی مدیر توسعه­ی کسب و کار شرکت فناوری اطلاعات سیوان؛ آقای مرتضی مخلص آبادی فراهانی …………………. شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا (مکو)؛ آقای همایون رشیدی مدیر فنی، اجرایی شرکت توسعه تأمین پرشیا؛ آقای محسن محسنی مدیر توسعه­ی بازار شرکت ایده گلوبال کیش؛ آقای امیر رضا سلطانیان کارشناس ارشد اتوماسیون شرکت ایده گلوبال کیش؛ آقای حسن عابدی کارشناس فنی شرکت تام ایران خودرو؛ آقای کاوه نعمتی مدیر روابط عمومی شرکت کرمان تابلو؛ خانم نگین نبئی کارشناس فنی و فروش شرکت کنترل نگار؛ آقای حمیرا اسکندری مدیر پروژه شرکت ارتباطات تلفن آسیا؛ آقای محمد شکیب مشفقی کارشناس تحقیق و توسعه شرکت ارتباطات تلفن آسیا؛ آقای وحید تیموری دبیر انجمن صنفی شرکت­های اتوماسیون صنعتی و آقای هادی بنایی مدیر روابط عمومی انجمن حضور داشتند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *