مصاحبه و گزارش

بازدید مدیران شرکت های یکپارچه ساز عضو انجمن اتوماسیون صنعتی از توانمندی های شرکت مکو

بازدید مدیران شرکت های یکپارچه ساز عضو انجمن صنفی شرکت های اتوماسیون صنعتی از توانمندی های شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا مکو

این بازدید با هدف هم افزایی صنف بزرگ اتوماسیون صنعتی کشور جهت بهره گیری حداکثری از توانمندی ها و محصولات ساخت داخل اعضای انجمن برنامه ­ریزی شده بود. شرکت مکو از سال 97 راهبرد فروش On-Shelf سامانه های MAPCS و MRT خود را به شرکت های یکپارچه ساز اتوماسیونی ایرانی تدوین و توسعه داده است و بازدید مذکور در راستای توسعه پیاده سازی شفاف همین راهبرد و به پیشنهاد شرکت مکو انجام گرفت.

 در این بازدید که در روز دوشنبه ۲۱ مهرماه ۱۳۹۹ و در محل شرکت مکو واقع در منطقه فردیس کرج و با رعایت پروتکل ­های بهداشتی مقابله با همه ­گیری کرونا برگزار شد مدیران شرکت های ندا، توسعه تأمین پرشیا، فناپ، کنترل پویان و کنترل های صنعتی حنیف از اعضای انجمن حضور داشتند.
همچنین جلال کاوندی، هماهنگ کننده کارگروه یکپارچه سازان و وحید تیموری دبیر انجمن صنفی شرکت های اتوماسیون صنعتی نیز بازدیدکنندگان را همراهی نمودند. گفتنی است نمایندگان دو شرکت فولادتکنیک و قشم ولتاژ نیز در این بازدید به صورت مجازی حضور یافتند.

در بخش اصلی این برنامه، حاضران پس از بازدید از مجموعه تولید، مونتاژ و تست کارت های الکترونیکی شرکت مکو، در آزمایشگاه اصلی توسعه MAPCS مهمان آقای مهندس اسماعیلی مدیر پروژه بومی سازی و توسعه سامانه MAPCS بودند.
اسماعیلی در این بخش توضیحات مبسوطی را از روند توسعه MAPCS در شرکت مکو، پروژه های انجام شده و در دست اجرا با این سیستم و همچنین برنامه های توسعه ای شرکت در این خصوص برای حاضران ارایه کرد.

اگرچه موضوع اصلی این بازدید آگاهی شرکت­ های یکپارچه ساز از آخرین دستاوردهای شرکت مکو در توسعه امکانات و قابلیت­ های سامانه اتوماسیون و کنترل فرآیند MAPCS بود اما به ابتکار مدیران شرکت مکو، بازدیدی نیز از دیگر بخش های تولیدی این شرکت شامل سامانه های کنترل و الکتریک توربین های بادی و سامانه های تحریک ژنراتور برگزار گردید.
در انتها بازدیدکنندگان در سالن اجتماعات تدبیر گرد هم آمدند و با حضور آقای دکتر محمدحسین رفان مدیرعامل محترم شرکت مکو و هدایت آقای مهندس مرتضی مخلص آبادی رئیس بازاریابی در خصوص توانمندی های شرکت مکو به بحث و تبادل نظر پرداختند و دیدگاه های خود را نسبت به آنچه در این بازدید به سمع و نظرشان رسید مطرح نمودند.
با توافق حاضران مقرر شد چگونگی رگولاتوری بازار پروژه های اتوماسیون صنعتی با هدف حفظ توأمان منافع سازندگان کارت های کنترلی و یکپارچه سازان به عنوان سازندگان سیستم های کنترلی  و نیز خدمت رسانی منطقی و اصولی به صنعت و اقتصاد کشور تا رسیدن به نتیجه مطلوب به صورت جدی در دستور کار جلسات مشترک سازندگان، یکپارچه سازان و انجمن صنفی شرکت های اتوماسیون صنعتی قرار گیرد.
جا دارد از زحمات سرکار خانم مهندس رستگار که در هماهنگی و برگزاری این برنامه زحمات ارزشمندی را متحمل شدند تشکر و قدردانی شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *