رباتیک, صنعت هوشمند, کسب و کار, مدیریت

پیام روشن و قاطع COVID 19 به صنعت

Covid 19 , Coronavirus , Industrial Automation , اتوماسیون صنعتی , کوید 19 , ویروس کرونا , production , رباتیک

پیام روشن و قاطع COVID 19 به صنعت:
استفاده از اتوماسیون صنعتی یک الزام است
بخش اول
 

شتاب چینی ها در بکارگیری بیشتر ربات ها در بحبوحه شیوع کرونا

(این مطلب 2 مارس 2020 توسط cnbc.com منتشر شده است)
 
• در حالی که ویروس کرونا در چین همچنان در حال گسترش است صنایع این کشور سرعت توسعه ربات های صنعتی و سایر فناوری های اتوماسیون را افزایش داده اند؛
• براساس گزارش منتشر شده از سوی فدراسیون جهانی رباتیک [1] تبدیل به بزرگترین بازار ربات های صنعتی شده و بیشترین سرعت رشد را در سرتاسر جهان دارد؛
• تحقیق انجام شده توسط اتاق بازرگانی ایالات متحده در شانگهای چین بر روی 109 شرکت تولیدی مستقر در این شهر و مناطق اطراف آن نشان می دهد که نزدیک به نیمی از آنها از کمبود نیروی انسانی رنج می برند و این بزرگ ترین چالشی است که طی هفته های اخیر با آن مواجه بوده اند. دو سوم این شرکت ها اظهار کرده اند که نیروی کافی برای رساندن تولید به مقدار نامی خود را ندارند.
Marvin Sepe نایب رییس شرکت Irvine در چین که متعلق به شرکت CTC Global کالیفرنا است در حال تلاش است تا کارخانه مستقر در چین خود را که بیش از یک ماه است به دلیل شیوع ویروس کرونا متوقف شده دوباره راه اندازی کند.
Covid 19 , Coronavirus , Industrial Automation , اتوماسیون صنعتی , کوید 19 , ویروس کرونا , production , رباتیک
برای گشایش مجدد این کارخانه در شرق چین و در شهر Huaian قرار دارد او باید اسناد مربوط به سلامتی 62 کارگر و کارمند خود شامل وضعیت سلامتی، مدت قرنطینه، دوره ایزولاسیون و سفرها و ملاقات های اخیر آنها را به نهادهای دولتی چین ارایه کند. تمامی کارگران غیر از دو نفر آنها تمامی معاینات الزامی دولت چین را پشت سر گذاشته اند. وی همچنین باید اطمینان حاصل کند که کل کارخانه که در آن کابل شبکه های توزیع برق تولید می شود به طور کامل ضدعفونی شده است.
پس از بازگشایی خط تولید در تاریخ 2 مارس دمای بدن تمامی کارگران روزی دو بار اندازه گیری خواهد شد و همه کارگران باید مجهز به ماسک و دستکش باشند. با بازگشت کارگران به کارخانه تولید با شیب ملایمی افزایش خواهد یافت و کیفیت خروجی به دقت پایش خواهد شد. تمامی کارگرانی که به سر کار خود بازگشته اند حقوق و دستمزد مربوط به دوران توقف تولید را بطور کامل دریافت خواهند کرد. حتی بخشی از دوران توقف تولید که هم زمان با تعطیلات طولانی و دو هفته ای سال نو چینی بود (از 25 ژانویه) نیز مشمول این قاعده خواهد شد.
مجموعه تولیدی شرکت CTC Global در چین در منطقه ای با فاصله حدود 400 کیلومتر از Wuhan کانون شیوع ویروس قرار دارد با این وجود از سرایت این ویروس در امان نبوده است. اما با وجود تمامی مشکلات ذکر شده این کارخانه بسیار راحت تر و با زحمت کمتر نسبت کارخانجاتی که تعداد بالای نیروی انسانی در آنها مشغول به کار است خواهد توانست دوباره به تولید ایده آل خود بازگردد چرا که کارخانجاتی که وابستگی زیادی به نیروی انسانی بالا دارند به دلیل مسایلی چون طی شدن دوران قرنطینه، بسته بودن راه ها و جاده ها، ایزولاسیون و مواردی از این دست بیشتر با مشکل کمبود نیروی کار در دوران شیوع بیماری و پس از آن درگیر خواهند بود.
خوشبختانه پیش از شیوع ویروس کرونا، مجموعه تولیدی شرکت CTC Global در چین به سطح بالایی از اتوماسیون صنعتی مجهز شده است. Sepe دراین ارتباط می گوید: «خطوط تولید ما در چین به گونه ای طراحی شده اند که مبتنی بر ماشین آلات خودکار و اتوماسیون صنعتی عمل می کنند و کمترین وابستگی را به نیروی کار کارگری دارند». او همچنین می گوید: «شرکت ما پلنت تولیدی دیگری در اندونزی دارد و به دلیل گستردگی جغرافیایی مجموعه های تولیدی کمتر مستعد تأثیرپذیری در برابر بحران های اینچنینی است».
بازگشت به کار
اگرچه بیش از 100 میلیون کارگر چینی که در کارخانجات تولید خودرو، لوازم خانگی، گوشی های هوشمند و غیره در چین مشغول به کار هستند رفته رفته و پس از فروکش کردن بحران کرونا به محل کار خود باز خواهند گشت اما شیوع covid 19 یک پیام قطعی و روشن برای صنعت داشت:

«استفاده از فناوری های اتوماسیون صنعتی و رباتیک یک الزام است.»

ادامه دارد

[1] International Federation of Robotics

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

نوشته های مرتبط

3 فکر در مورد “ پیام روشن و قاطع COVID 19 به صنعت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *